Šachy do škol

Už pár týdnů hledáme nové šachové talenty v bíloveckých základních školách. Jsem si samozřejmě vědomi, že nepůjde o nějakou masovou záležitost a nebudeme moci konkurovat šachovým školám ve Frýdku - Místku, ale přesto budeme usilovat o to, abychom v budoucnu omladili družstvo Spartaku Bílovec, či další šachové oddíly. V těchto dnech usilujeme o materiální vybavení škol tak jak je tomu na místním Gymnáziu. Nestačí nám však jen šachy holky a kluky učit, ale budeme chtít, aby se zúčastňovali některých z turnajů, které se v kraji pořádají pro různé věkové kategorie dětí. Proto jsme se rozhodli pro začátek uspořádat ve středu 18. listopadu 2015 v hrací místnosti šachového oddílu Spartaku Bílovec v sokolovně u tenisových kurtů l. ročník přeboru bíloveckých škol.  Turnaje se zúčastnilo 11 vybraných šachistů ze tří škol, kteří sehráli 6. kol v rapid šachu s omezením 2 x 10 minut.
    Kdo přebral z rukou rozhodčího Rudolfa Langra poháry za první tři místa? 
Zvítězil šachista Spartaku Bílovec Karel Bohdal s 5,5 body, před Michalem Bravanským s 5 body a jeho mladším bratrem Lukášem Bravanským se 4,5 body. Oba jsou už registrovaní v oddíle TJ Ostrava. 
Na dalších místech skončili: Vojtěch Mišun se 4 body, Alex Havlíček, František Kovačič, Vojtěch Král a Koníček Ondřej - všichni se 3 body, 2 body uhráli Lukáš Jungmann a Vojtěch Rada  a 1 bod pak Štěpán Kouba.
   Turnaj měl dobrou úroveň a mnozí z kluků mají na to, aby se brzy stali reprezentanty své školy nebo některého z šachových oddílů.